Jste zde

Vyspádovaný anhydrit

Zalitá deska XPS v anhydritu

Jeden z nejčastějších dotazů, resp. situací, které na stavbě řešíme je vyspádování sprchového koutu v anhydritu. Doteď jsme zákazníkům nabízeli několik řešení, která jsou pospaná zde>> vyspádování sprchového koutu<<ale nyní tu máme další tip jak na to!

S řešením přišel jeden ze zákazníků, který chtěl mít ve sprchovém koutě anhydrit kuli podlahovému vytápění ale také se chtěl co nejvíce vyhnout vybrušování anhydritu do spádu.


Příprava pro takto provedené vyspádování sprchového koutu není nijak složitá. Stačí Vám k tomu nejlépe deska-dvě XPS polystyrenu (podle velikosti sprchového koutu). Nejprve je nutné instalovat odtokový kanál. Ten je nutné pevně zafixovat do správné výšky a pořádně odizolovat aby do něj nemohl zatéct anhydrit. Desku XPS vytvarujte podle místa ve kterém chcete mít spád a podle tvaru odkového kanálku aby deska XPS byla ve správné výšce. A teď přijde ten "fígl" - takto instalovanou desku z XPS polystyrenu zatížíte, např. cihlou, v nejnižším místě, tedy v místě odtokového žlabu.

Vyspádovaný sprchový kout v anhydrituPři zalívání anhydritem se zatížená strana nezvedne, ale ta nezatížená začne stoupat podle výšky anhydritu. Vyspádování je téměř ideální a ušetrí Vám určitě dost práce. 

V případě který jsme realizovali byla použitá jen jedna deska XPS polystyrenu která nebyl nijak upravená. Zákazník byl s výsledkem spokojený ale dle jeho slov, pokud by věděl že to půjde všechno tak dobře, tak by si lépe upravil tvar XPS aby aby toho broušení bylo ještě méně Smile

JaZe©2010-2014