Jste zde

Skladba anhydritové podlahy s kročejovým útlumem a podlahovým topením.

Anhydritová podlaha a podlahové topeníJedna z častých otázek stavebníků je, zda se vejdou v patře s podlahovým topním, izolací pro útlum kročejového hluku a anhydritovou podlahou do výšky 100mm. Tak pokud řešíte stejný problém, už ho řešit nemusíte. Máme pro Vás ideální skladbu podlahy, která splňuje to co od ní čekáte a stačí k tomu jen 90mm!!

Anhydritová podlaha, podlahové topení a útlum kročejového hluku.

Při stavbě rodiného domu by se mělo vždy přihlížet k tomu aby dokončená stavba splňovala náročné požadavky nejen na spotřebu energií, potřebných pro vytápění domu, ale i požadavky, které se často odsunují do pozadí. Jedním z nich je jednoduše řečeno ticho - právě k tichu pomáhá instalace kročejové izolace pod anhydritové podlahy.

Kdo se někdy pokoušel instalovat trubky podlahového topení do kročejové izolace, ví že je to nereálný proces. Základem kročejové izolace je "měkkost". Kročejová izolace musí mít vysokou dynamickou tuhost   a soudržnost materiálu musí být co nejmenší, aby se co nejvíce utlumil přenos kročejového hluku. 

Aby se mohly trubky přisponkovat k podkladu, je ale nutné mít podklad z pevnějšího materiálu, ideálně EPS 150s a nebo vyšší.

Často se tak řeší dilema, zda zvolit do podlahy v patře podlahové topení na klasické systémové desce, která netlumí kročejový hluk a nebo raději zvolit kročejovou izolace a vytápění zvolit radiátorové.


TIP!! Podlahové topení a anhydritová podlaha od nás - to je záruka kvalitně odvedené práce TIP!!

Systémová deska s útlumem kročejového hluku.

Systémová deska TOP 302 je ideální pro skladby podlah v patrech rodinných domů. Systémová deska má celkovou tloušťku 58 mm, z toho je 30 mm tvořeno elastifikovaným polystyrenem pro útlum kročejového hluku.

Systémová deska je potažena folií. Díky tomu nedochází k ulamování nopů ( špuntů) a trubka je tak ideálně zafixována v systémové desce. Riziko uvolnění trubky a její vyplavání v průběhu aplikace samonivelačního potěru - anhydritové podlahy nebo cementové podlahy, je minimální, narozdíl od montáží, které jsou provedeny přímo do izolace, kde se občas stane, že trubka vyplave a následně ji nelze zafixovat k podkladu, protože tlak na trubky se po zalití anhydritem zvětší a trubky mají tak větší tendenci se odrhnout od podkladu a plavat.

Anhydritové podlahy a podlahové topení

Výhody použití systémové desky TOP 302 pod anhydritovou podlahu.

  • kročejová izolace 30 mm integrovaná v systémové desce
  • nopy - pravidelné rozteče
  • folie - neodpadají nopy (polystyren)
  • pevně zafixované trubky - neplavou Laughing
  • Celková výška skladby od 90mm!!! vč. anhydritové podlahy

Pro montáž systémové desky TOP 302 přímo na stropní konstrukci je ideální pokud jsou veškeré technické instalace vedeny ve zdech! Systémová deska se pak nemusí rozřezávat - kročejová izolace je tak položena neporušená v celé ploše.

 Systémová deska TOP302

 

 

 

JaZe©2010-2014