Jste zde

Prostup tepla konstrukcí

Každý materiál může mít, a většinou má, různé vlastnosti jak vést teplo. Jako tepelnou izolaci pod lité podlahy je lepší samozřejmě použít materiál, který má nízkou vodivost tepla. Jako nejčastější tepelná izolace do podlah se používá polystyren. Nejčastěji se pak používá polystyren EPS 100Z, též nazývaný jako podlahový polystren. Ne vždy je však použití EPS 100Z dostačují a někdy je nutné zvolit kvalitnější izolaci s větším tepelným odporem. Protožeme chceme, aby naše podlahy byly ty nejlepší a plnily svoji funkci na 110%, provádíme vždy kontrolu skladby podlahy za Vás a navrhujeme ekonomické a správné skladby podlah s ohledem na ČSN.

Kvalita zateplení podle umístění konstrukce podlahy

Požadavky na zateplení podlahové konstrukce jsou proměnné, záleží na umístění podlahové konstrukce v objektu a zda je v podlaze umístěné podlahové topení či nikoliv.

Podle umístění podlahové konstrukce rozlišujeme následující:

a.) podlaha nad zeminou- jedná se o podlahu, která je umístěna na základové desce a v nepodsklepeném objektu.

b.) podlaha nad venkovním prostorem- jedná se o podlahu, která je umístěna "ve vzduchu", např. nad garážovým otevřeným stáním.

c.) podlaha nad místností. Podle rozdílu teplot pak ještě rozdělujeme do následujících skupin:

     1.) s rozdílem teplot max. 15C
     2.) s rozdílem teplot max. 5C
     3.) částečně vytápěná místnost
     4.) nad nevytápěnou místností
 
Podle umístění je pak ČSN -Českou technickou normou, dána hodnota součinitele prostupu tepla (opak tepelného odporu). Čím je hodnota nižší, tím je nutná lepší (výkonější) tepelná izolace. Tyto normované hodnoty jsou vázány vyhláškou a měly by se správně dodržovat. Je to také v zájmu každého stavebníka. Cena energií neustále roste a růst bude. viz obrázky:
Vývoj cen - elektřina
Vývoj cen - plyn
 
 
 
Další zajímavé informace o prognóze vývoje cen energií najdete zde: http://www.pro-energy.cz/clanky9/4.pdf
 
Pod lité podlahy, anhydritové i ty cementové samonivelační, provádíme izolace včetně dodání materiálu. Nejčastěji provádíme izolační vrstvu z EPS polystyrenů - EPS 100Z, EPS 100S, EPS 150S, EPS 200S, EPS 100S grafit, EPS 150S grafit, EPS T4000 (kročejová izolace). Podle umístění skladby navrhneme to nejlepší a nejekonomičtější řešení pro Vaší podlahu. Nezapomeňte, že podlahy si u nás můžete objednat kompletní, tedy vč. dodání zmíněných izolací, ale i včetně podlahového topení. Dodáváme elektrické i teplovodní sytémy. 
 
Pod lité podlahy nepoužíváme zásadně tyto polystyreny:
 
  • EPS 50Z, EPS 50S 
  • EPS 70S, EPS 70F, EPS 70Z

EPS 100F a vyšší se může použít, ale levněji vyjde podlahový polystyren Z nebo S.


Mohlo by Vás zajímat:

 

 
 

JaZe©2010-2014