Jste zde

grafitový polystyren

XPS polystyren pod anhydritovou podlahu

Otázka:

Zdravím vás, chtěl by se zeptat na Váš názor na použití XPS polystyrenu pod anhydritovou litou podlahu. Topenář mě tento polystyren doporučil v podlaze kde mám podlahové topení, tj. jen v 1.NP. 2.NP bude realizováno dle domluvy s Vámy včetně kročejové izolace, resp. bych chtěl aby ste provedly podlahu od této fáze stavby až po anhydritovou litou podlahu, nevím co všechno to obsahuje.

EPS - expandovaný pěnový polystyren

polystyren do podlahy

Podlahový polystyren

- bílé desky, které se vyrábějí v několika variantách. U našich zakázek používáme do podlah, kde není třeba tlumit kročejový hluk, izolaci EPS 100 S nebo Z, ale jsou i další možnosti - EPS 150S nebo EPS 200S. Číslo za zkratkou polystyrenu EPS (dříve PPS) označuje pevnost polystyrenu v tlaku při 10% lineární deformaci (MPa).

Prostup tepla konstrukcí

Každý materiál může mít, a většinou má, různé vlastnosti jak vést teplo. Jako tepelnou izolaci pod lité podlahy je lepší samozřejmě použít materiál, který má nízkou vodivost tepla. Jako nejčastější tepelná izolace do podlah se používá polystyren. Nejčastěji se pak používá polystyren EPS 100Z, též nazývaný jako podlahový polystren.

JaZe©2010-2014