Jste zde

XPS

XPS polystyren pod anhydritovou podlahu

Otázka:

Zdravím vás, chtěl by se zeptat na Váš názor na použití XPS polystyrenu pod anhydritovou litou podlahu. Topenář mě tento polystyren doporučil v podlaze kde mám podlahové topení, tj. jen v 1.NP. 2.NP bude realizováno dle domluvy s Vámy včetně kročejové izolace, resp. bych chtěl aby ste provedly podlahu od této fáze stavby až po anhydritovou litou podlahu, nevím co všechno to obsahuje.

XPS - extrudovaný polystyren

XPS - extrudovaný polystyren  je vhodný tam kde a.) je třeba docílit možnosti extrémního zatížení, b.) hrozí vzlínání vlhkosti - extrudovaný polystyren je dlouhodobě odolný proti vodě. Extrudovaný polystren používáme např. do garáží, dílen a pod. Tam kde hrozí vzlínání vlhkosti do podlahy, neřešíme tento problém montáží extrudovaného polystrenu, ale je nutné provést stavební úpravy v takovém rozsahu aby takové riziko vůbec neexistovalo.

Prostup tepla konstrukcí

Každý materiál může mít, a většinou má, různé vlastnosti jak vést teplo. Jako tepelnou izolaci pod lité podlahy je lepší samozřejmě použít materiál, který má nízkou vodivost tepla. Jako nejčastější tepelná izolace do podlah se používá polystyren. Nejčastěji se pak používá polystyren EPS 100Z, též nazývaný jako podlahový polystren.

JaZe©2010-2014