Jste zde

Betonové podlahy

Vyrovnání betonové podlahy - poradna

Dotaz:

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli jde vylít podlahu anhydritem  třeba jen 1 nebo 2 cm? Potřeboval bych to jen na dokonalé srovnání betonové podlahy. Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den. Na pevný podklad je možné lít anhydritovou podlahu v tloušťce min. 30 mm. Šlo by to i při menších vrstvách, v pevnosti problém není, ale nižší vrstva by se špatně nivelovala. 

Proto je lepší použít speciální nivelační stěrku. Ty jsou vyráběny spciálně pro tyto účely a možné je aplikov při nerovnost 0-50 mm.

Oprava betonové podlahy anhydritem

Otázka:

Zdravím, na základě informací, které uvádíte na vašich stránkách bych Vás poprosil o radu. Mám nově provedené betonové podlahy ze zavhlého cementového potěru, ale nejsou rovné. Firma která prováděla realizaci se k tomu staví zády a tak mi asi nezbude nic jiného než si opravu provést sám. Moje představa je taková, že by se na tu křivou betonovou podlahu vylil anhydrit v síle cca 20mm. Bylo by to z Vaší strany možné? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Vyrovnání betonové podlahy anhydritem

Anhydrit na beton - vyrovnání nerovné betonové podlahy ve spojení s montáží elektrického vytápěníStále častěji se na nás obrací noví zákazníci, kteří řeší problém se stávající nerovnou betonovou podlahou, kterou je nutné srovnat. A to se netýká jen starších staveb, ale i některých novostaveb, kde byli provedeny betonové podlahy neodborně a jsou křivé. Anhydritové lité podlahy je možné v určitých případech použít pro vyrovnání křivé betonové podlahy, ale vyžaduje to odborné zkušenosti a pečlivost.

Co je levnější? Anhydritová litá podlaha nebo beton (potěr)

Za předpokladu ,že budeme porovnávat dva kvalitativně srovnatelné materiály, tj. pevnost v tahu a kvalitu provedeného díla, se mají věci následovně:

Za vzor nám poslouží rodinný dům nedaleko Prahy o rozloze 250 m2 (3 np.) - s výškou podlahy ve všech patrech 120 mm. - položky: montáž izolační vrstvy, montáž a dodání separační vrstvy a obvodové dilatace, uložení anhydritového samonivelačního potěru nebo cementového (zavhlého) potěru. Pro cementový potěr pak jsou započítány ještě navíc kari sítě 4x150x150.


Betonové podlahy - potěrové betony - porovnání

aneb porovnání potěrových směsí pro výrobu těžkých plovoucích podlah - Anhydritové a cementové potěry.

Pro těžké plovoucí podlahy se používají tzv. potěrové betony. V potěrech se nepoužívá kamenivo jako v betonu pro základové desky, průmyslové podlahy a pod., ale jen písek a oblázky.

JaZe©2010-2014