Jste zde

anhydrit

Anhydritové lité podlahy - Anhydrit

ANHYMENT

ANHYMENTje obchodní označení firmy Českomoravský beton pro anhydritovou samonivelační podlahu. ANHYMENT ® má vlastnosti běžné anhydritové podlahy, ale je vyráběn zkušenou firmou pod přísným dohledem.

Energosádrovec - po tepelném zpracování anhydrit

Elektrárny používají jako metodu pro odsíření spalin převážně mokrou vápencovou vypírku. V absorbéru (nádobě o průměru 15 m a výšce 40 m) procházejí kouřové plyny několikastupňovou sprchou, která rozstřikuje vápencovou suspenzi, tj. rozemletý vápenec ve vodě. Oxid siřičitý reaguje a vzniká hydrogensiřičitan vápenatý, který dále oxiduje na dihydrát síranu vápenatého. Vzniklý produkt - tzv.

Štítky: 

Realizace anhydritové podlahy v zimě

ZimaOpět nám začíná zima a nám se tu zase množí dotazy od zákazníků jak je to s realizací anhydritových podlah v zimě. V podstatě se nic zásadního nemění a ve většině případech je možné provádět anhydrity v celém ročním období, ať je léto nebo zima. Aby docházelo k co nejmenším problémům při realizacích, připomeneme si ty základní pravidla pro lité podlahy v zimě...

Anhydrit

Podlahy z anhydritu jsou vhodné do všech vnitřních prostor. Zejména pak do rodinných domů a bytů. Anhydrit je možné použít i v lehkém průmyslu. Realizace anhydritu je rychlá, čistá a výsledek je v podstatě zaručen. Anhydrit se nejčastěji používá jako těžká plovoucí podlaha. Je to hlavně díky vysoké pevnosti anhydritu v ohybu, ta je až 5* vyšší než u klasického cementového potěru. 

Štítky: 

Vyspádovaný anhydrit

Zalitá deska XPS v anhydritu

Jeden z nejčastějších dotazů, resp. situací, které na stavbě řešíme je vyspádování sprchového koutu v anhydritu. Doteď jsme zákazníkům nabízeli několik řešení, která jsou pospaná zde>> vyspádování sprchového koutu<<ale nyní tu máme další tip jak na to!

Vyrovnání betonové podlahy anhydritem

Anhydrit na beton - vyrovnání nerovné betonové podlahy ve spojení s montáží elektrického vytápěníStále častěji se na nás obrací noví zákazníci, kteří řeší problém se stávající nerovnou betonovou podlahou, kterou je nutné srovnat. A to se netýká jen starších staveb, ale i některých novostaveb, kde byli provedeny betonové podlahy neodborně a jsou křivé. Anhydritové lité podlahy je možné v určitých případech použít pro vyrovnání křivé betonové podlahy, ale vyžaduje to odborné zkušenosti a pečlivost.

Zde naleznete odpovědi na vaše nejčastější dotazy.

Dobrý den, prosím o radu. Máme anhydrytový potěr v rodinném domě,ten dům je cca 3roky starý. Asi před rokem a půl se nám na plovoucí podlahu vylila max 5 litrová váza.Po nějakém čase se nám začala plovoucí podlaha vzdouvat.Než jsem sehnaĺ správný vzor plovoucí podlahy uběhl cca 1rok.Když jsem vyndal plovoucí podlahu byl tam mokrý flek cca 16m2 a začli jsme sušit.

Výška (nejen) anhydritové podlahy

pevnost v tahu za ohybuse určuje podle několika faktorů, stejně jako je tomu u jiných materiálů. Anhydritová litá podlaha se vyznačuje vysokou pevností hlavně v tahu za ohybu, která je až dvojnásobně vyšší než u potěrů zavlhlých, což je mimo jiné způsobeno právě vysokou tekutostí - hutností a nesmršťováním pojiva. To anhydrit předurčuje pro použití na měkkém podkladu jako jsou tepelné a kročejové izolace - těžká plovoucí podlaha.

Výhody anhydritové podlahy

Výhody anhydritové podlahyNevýhody anhydritové podlahyVýhody anhydritových podlah jsou oproti betonu, resp. zavlhlým cementovým potěrům, které se dnes do podlah používají, markantní. Téměř jakýkoliv parametr, který je u této kontrukce důležitý, hovoří pro anhydritové podlahy. Jsou tu ale i nevýhody. Posuďte sami...

Vysychání anhydritové podlahy

vysušení anhydritové podlahyAnhydritové podlahy jsou oproti cementovým podlahám vytvrzeny velice rychle. Po několika dnech od uložení  anhydritové podlahy (cca 50-60 hodin) je možné začít anhydrit intenzivně vysoušet, po týdnu od uložení anhydritu je také možné spustit podlahové vytápění. Anhydritové podlahy je tak možné, vzhledem k objemu vody při relizaci, vysušit daleko rychleji než podlahy betonové-cementové, které jsou choulostivé na rychlé odpaření vody i několik týdnů.. 

Obvodová dilatace anhydritové podlahy

Obvodová (okrajová) dilataceTaké nazývaná jako okrajová. Obvodová dilalatace má u anhydritových podlah velký význam a její špatné provedení může zkazit jinak dobrý výsledek. Tato okrajová páska neplní funkci jen dilatace, ale také kročejové izolace. Pokud by se anhydrit dotýkal svislé konstrukce, hodnoty přenášených vibrací by měly negativní vliv na kročejovou neprůzvučnost. Stačí špatné provedení obvodové dilatace o délce 2-3 běžných metrů a je takříkajíc vymalováno. Nápravu je sice možné provést, ale jsou to zbytečné výdaje. Chcete si připravit obvodovou dilataci sami a nevíte jak? Protožeme chceme, aby náš výsledek byl 100% , řekneme Vám, jak to děláme mi...

Anhydrit nebo anhydrid?

anhydrit - krystalCo je správně? Často se setkáváme s tím, že jsou používány oba výrazy a to nejen u laiků, ale sem tam se s tím setkáme i u stavebních firem. Správný výraz je v našem  případě anhydrit - anhydritové podlahy. Slovem ANHYDRID se označuje chemická sloučenina - zdroj wiki. Označení anhydridové podlahy se tak nepoužívá. Faktem je, že je jedno jak to kdo nazývá. Vždycky se nějak domluvíme Laughing

JaZe©2010-2014