Jste zde

stručně

Je to ověřená technologie?

V Čechách se to sice stále ještě prezentuje jako převratná novinka a stále se najdou i lidé z oboru, kterým výraz anhydritová podlaha nic neříká, ale anhydritová podlaha byla patentována v Německu v roce 1960,  k nám do Čech se tato 30 let stará "novinka" dostala po revoluci, v devadesátých letech.

Anhydritové podlahy se dělají již přes padesát let!

Zajímavý je také poměr výstavby a spotřebovaného pojiva.

Hmotnost anhydritové podlahy

Je to jedna z častých otázek - kolik váží anhydritová podlaha. Pro ty co se s tím nechtějí počítat (objemová hmotnost (1m3) anhydritové podlahy je cca 2200 Kg) jsme vypracovaly přehlednou tabulku, nechť Vám slouží..

Podlahy s kročejovou izolací

Kročejová izolace tlumí hluk vznikající při kontaktu "něčeho" s podlahou, např. chůze, údery a pod. Instaluje se jenom do pater, resp. do místnotí, pod kterými je obydlená místnost.

Jako kročejovou izolaci nejčastěji používáme polystyren EPS T4 (T 4000), který se nám velmi osvědčil.

Je odolnější a méně stlačitelný než minerální izolace a lépe se nám s ním pracuje. V síle 40 mm je naprosto dostačující pro útlum kročejové izolace v rodinných domech či bytech.

Tepelná izolace do podlahy - co používat a co ne

Tepelná izolace v podlaze je často opomíjena, resp. rozdíly mezi určitými druhy.

Anhydritová podlaha na podlahové topení

Nejen že je vhodná, ale v současnosti se jedná o nejlepší volbu!

Anhydritová podlaha má o dost vyšší tepelnou vodivost než běžná betonová podlaha - to je hlavně výsledek samozhutnitelnosti materiálu a tudíž minimální přítomností vzduchových mikrokavern, které v běžné podlaze zpomalují vodivost tepla.

Menší konstrukční výška anhydritové podlahy také umožňuje použít více tepelné izoloace.

Čerpání anhydritu

čerpání anhydrituDoprava anhydritového potěru z domíchávače nebo BREMATU do stavby je vyřešena velmi jednoduše - samonivelační anhydritový potěr je lehce čerpatelný - čerpání tak zajištuje šnekové čerpadlo. To zvládne přečerpat 8 m3 anhydritu za cca 1-2 hodiny.

Doprava anhydritového potěru na stavbu

V současnosti využíváme dvě technologie pro dopravu anhydritového potěru na stavbu.

Anhydrit (pojivo)

anhydritAnhydrit (pojivo) - síran vápenatý (CaSO4)

JaZe©2010-2014