Jste zde

Realizace anhydritové podlahy v létě

Se stále se zvyšujícími teplotami a příchodem letních měsíců začínají být stále více aktuální informace týkající se možností realizací anhydritových podlah v létě. Stejně jako v zimě je třeba se i v létě přízpůsobit jiným klimatickým podmínkám.

Anhydrit v létě

Pro realizaci anhydritové podlahy se v létě musí hlavně dodržet vzduchotěsnost stavby - Odpařená voda z anhydritu naplní ovzduší vlhkostí a tak se zabrání dalšímu odpařování vody z anhydritu. Poškození sádrokatonu ani jiných konstrukcí by nastat nemělo, protože stavba se v takovém stavu udržuje jen dva dny - 48 hodin - od realizace. Po uplinutí této doby je vhodné provést zcela opačné podmínky - stavbu co nejvíce otevřít a začít vysoušet anhydritovou podahu.

Nejčastější chyba

 je neprovedené odizolování střechy ve spodní části, kdy ještě není provedené podbití střechy. 

Střechastřecha1

 

 

 

 

 

 

Pokud není střecha vč. podbití hotová, nejjednodušší způsob odizolování je do mezery mezi cihlou a střechou "narvat" vatu.

Maximální teplota vzduchu při realizaci anhydritu:

Místo, ve kterém je prováděna aplikace anhydritové podlahy, by nemělo překročit teplotu 30C. V letních měsích jsou obvzálstě rizikové realizace anhydritových podlah v půdním vestavbách a pod., kdy teplota venku je pod 30C, ale v místě realizace může být teplota o dost vyšší. Teplota 30C by neměla být překročena ani v době do 48 hodin od realizace anhydritové podlahy.

Zkrátka a jasně: 

  1. vzduchotěsnost stavby aby se zabránilo odpaření vody z anhydritové podlahy - toto má na starosti vždy objednavatel.
  2. maximální teplota 30C v místě realizace 

Dodržením těchto dvou pravidel zajistí, že anhydritová podlaha bude provedena bez komplikací a konečný výsledek bude bez vad.

Radar bouřky


Mohlo by Vás zajímat:

 

 

JaZe©2010-2014