Vložit poptávkuCenová nabídkaVideogalerieFotogalerie

Jste zde

anhydritové podlahy - poradna

Hydroizolace a nivelační stěrka na anhydrit

Dobrý den,

Máme anhydritovou podlahu a chceme na ni použít penetraci značky Mapei-primer G. Zajímalo by mne zda je možné použít v koupelně hydroizolační stěrku na bázi cementu? Konkrétně mne zajímá dvousložková hydroizolace Mapei- Mapelastic Smart. A v ostatních místnostech nivelační stěrku na bázi cementu? Nebo je potřeba speciální hydroizolace a nivelace určená na anhydrit? Děkuji za odpověď

Steprock ND pod anhydritovou podlahu

Dobrý den prosím Vás je vhodná izolace pod anhydrit rockwool steprock ND ?Podklad pod izolací je škvárobeton výpln mezi ičky.

Děkuji

Anhydritová podlaha pod vanou

Dobrý den, připravuji si sám podklad pod anhydritovou podlahu a momentálně řeším jak to udělat pod vanou? Je nutné nějak skladbu podlahy upravovat a nebo může být skladba podlahy stejná jako ve zbylé ploše a tedy anhydrit ve stejné tloušťce?

 

Minimální výška anhydritu na 140 m2

Dobrý den, mám dotaz ohledně výšky anhydritové podlahy.

Chystám se realizovat anhydritovou podlahu v "sále", celková plocha je 140 m2 a na zemi mám nyní tepelnou izolaci, na ní separační vrstvu.

Už mám vše dohodnuté, výška anhydritu by měla být 35 mm na návrh realizační firmy. Nyní jsem ale narazil na vaše stránky, resp. http://www.anhydrit-podlahy.cz/vyska-anhydritove-podlahy a nejsem si tak uplně jistý, zda je to dobře. Mohu vás požádat o názor??

Vrzání podlahy

Dobrý den, 

chtěla bych se zeptat, jakou máte zkušenost s následující skladbou podlahy v 1. patře (od spodu). Dřevěné trámy, palubky 19mm, polystyren (zejména k útlumu hluku), podlahové topení, anhydrit, a např. parkety. Setkala jsem se s několika názory, že taková podlaha ve finále vrže. Opravdu?  Předem děkuji za odpověď J.V.

Pupínky - puchýře na anhydritové podlaze

Dobrý den, prosím o radu.

Máme zhotovenou anhydritovou podlahu od firmy xx, když jsme však přišli po dvou dnech na stavbu, na podlaze byli vidět malé puchýře nebo pupínky, je to jen v místech, kde je trubka.

Nevím co si o tom mám myslet, máme to reklamovat, nebo je to normální?

Vyrovnání podkladu pod anhydritovou podlahu

Dobrý den, provádím rekonstrukci bytu v 1.NP o ploše cca 60m2.

Odstranily jsme původní podlahu, protože betonová podlaha se místy rozpadala. Novou podlahu bych chtěl provést z anhydritu i když podlahové topení neplánuji.

Na podlahy mám cca 8-11 cm a tak by mě zajímalo:

  • a.) jak vyrovnat povrch pro pokládku poylstyrenu ("vyhladit)
  • b.) jak se zbavit nerovností, abych zbytečně neplatil za anhydrit, předpokládám, že mě stačí tloušťka anhydritu cca 40 mm

Anhydritová podlaha z CA20 nebo CA30?

Dobrý den, v červnu budu realizovat anhydritové podlahy v mém domě, cenovou nabídku od vás mám a počítám s ní. V cenové nabídce je uvedena cena za anhydrit CA20, v čem je ale lepší anhydrit CA30? Díky za odpověď.

Podlahové topení před pokládkou anhydritu

Dobrý den,měl bych dotaz ohledně anhydritové podlahy při pokládce jestli musí být napuštěna podlahovka vodou nebo nemusí.Duvod je že se tam nebute zatím přes zimu topit,potrubí bude alpex a nebo to nafouknout vzduchem.

Cena anhydritové podlahy v roce 2015

Dobrý den,

mám od vás udělanou cenovou nabídku na zhotovení anhydritové podlahy v našem RD, která je ale z léta 2014.

Realizace se nám trošku posunula a nyní bych rád vaší cenovou nabídku využil, jsou nějaké změny v cenách anhydritových podlah, nebo vše zůstává stejné jako v minulém roce?

Pokles podlahy

Dobrý den,

v podsklepeném přízemí máme vylitou podlahu anhydridem. Vzhledem k tomu, že byla podlaha nerovná a taky kvůli izolaci, se použil pod podlahové topení polystyren.

Na podlaze máme dlažbu a díky soklům je patrný propad podlahy, v některých místech i o 1cm. Chci se zptat, do jaké míry je ještě propad normální, jak dlouho si podlaha sedá a co už bych měla firmě reklamovat? Děkuji Vám moc za pomoc.  Jana

Skladba podlahy v patře

Dobrý den, poptávám u vás anhydritovou podlahu v novostavbě 2NP plocha cca 74m2.

Pročítal jsem váš web a došel jsem k názoru, že jste opravdoví odborníci. 

Prosím o radu, co se týče skladby podlahy.

Skladba podlahy ve starším bytě

Dobrý den, provádíme rekonstrukci bytu přibližně 50m2. Jako podlahu bychom rádi v celém bytě použili anhydrit a na něj vinylovou plovoucí krytinu a v koupelně dlažbu. Jedná se ale o byt v původním starém ...

Sprchový kout - dilatace

Dobrý den,

rád bych se zeptal na detail, pokud se bude dělat podlaha z anhydritu i v koupelně (kde bude podlahové topení), přitom místo sprchového koutu by se  vynechalo a provedlo následně vybetonování klasických potěrem, jak ale uložit dilatační pásek zda stále podél stěny a nebo mezi betonovanou částí a anhydritem? Nebo neukládat do prostoru sprchového koutu žádnou dilataci?

Skladba podlahy na hurdis

Dobrý den, rekonstruuji starší rodinný dum (kolaudace 1981) stropy jsou hurdiskove a chtěl bych udělat teplovodní podlahove topeni.

Chci odstranit vrchní beton, skváru a dostat se na ciste hurdisky, dále vyplnit prostor mezi I nosniky dilatacni a tepelnou izolací. Na I nosníky rozložit kari site a svařit dohromady, dále 4cm podkladového betonu, který by složil jako monolitický blok. Na zbylém vrstvy, jako je podkladní polystyren, teplovodní rozvod a anhydrit mi zbývá 9cm, místnost je podsklepena. Poradite zda je takové složení spravne a dostačující?

Skladba podlahy - hurdis

Dobrý den, prosím Vás o radu, jakou tloušťku anhydritové vrstvy musím zvolit v podlaze (nad hurdisky) v budoucí koupelně. Jedná se o místnost nad suterénem a skladbu podlahy nad hurdisky plánuji následující:

Dilatace topných okruhů v anhydritové podlaze

Dobrý den,

v místnostech o ploše 30m2 mám navržené dva topné hady. Z důvodu nižších tlakových ztrát a menších délek potrubí na jeden had. Je nutné tyto dva hady ještě odělovat dilatací v anhydritu? Dle mého to není nutné. Oba dva hady budou topit stejnou teplotou do jedné místnosti která má plochu 30m2 a je po obvodě oddilatována páskem tl. 10mm.

Děkuji za odpověď

Voda v podlaze

Dobry den.Prosim vas o radu.Firma nam v zime 13 zhotovila anhydritovou podlahu s podlahovym vodovodnim vytapenim.Dum je prizemni drevostavba.Pocatkem zimy 14 se zacala ve vsech mistnostech objevovat plisen do vysky 20-45cm na sadrokartonu.Kazda z 5 mistnosti mela asi 3 tyto extreme napadena mista,ktera jsem vyrezal do vysek suche vaty a kartonu.Sadrokarton v dutne pricky byl ve vsech pripadech uplne nasakly a plesnivy,vata mokra a v prazdne dutine pricek 8 cm vody.Dum nechavam dychat ale je stale dost citit plisen.Prosim pekne ,nevite zda-li pochybila firma spatnym postupem pri vylevani anh

Podlahové topení v panelovém bytě

Dobrý den

V současné době provádím rekonstrukci bytu, který mám ve třetím patře panelového domu. Z původních podlah jsem odstranil dřevotřískové parkety a škvárový násyp, to znamená, že jsem snížil podlahy o 45 mm. Do bytu bych chtěl podlahové teplovodní topení, ale bohužel kvůli výšce nemůžu použít systémové desky. Při použití syst. desky Solo bych se dostal na výšku podlahy cca 60 mm (21 mm

+ 40 mm). Mám nějaké jiné možnosti?  Je možné pokládat trubky přímo na separační PE fólii? Děkuji za odpověď. B.

Lepení dlažby na anhydritovou podlahu

Dobrý den, prosím o informaci jak postupovat při lepení dlažby na anhydritovou podlahu, resp. zda je nutné anhydrit penetrovat? Na portále tz.. jsem se v diskuzi dočetl, že stačí anhydrit jen namočit?

Děkuji za informaci P.K.

 

Dilatace ve dveřích u anhydritové podlahy

Dobrý den, 

chystáme se na anhydritové podlahy v našem RD a řešíme dilatace ve dveřích. Je nutné tyto dilatace vůbec provádět a pokud ano, je možné je provést po zhotovení anhydritové podlahy?

Někde čtu, že je nutné je dělat, někde že zase ne, už sem z toho jelen :/ Děkuji za odpověď. P.M

Anhydritová podlaha 1cm

Dobrý den, prosím o radu. Rekonstruuji byt v prvním patře domu. Podlaha pod kterou je sklep se skládá z traverz zalitých cca 10cm betonu s armaturou, na tomto betonu byla vrstva 8cm škváry a poté konečný beton o tloušťce 6cm. Do dvou místností, kde jsme odstranili vrchní beton a škáru budeme instalovat tepl. podl. topení, které by se zalilo 5 cm anhydritu.

Teplovodní podlahové topení v patrovém RD a bungalovu

Dobrý den, právě jsme dokončili hrubou stavbu novostavby o dvou nadzemních podlaží. V projektu je počítáno s klasickým radiátorovým topením. Zajímá mě jestli je nějak zásadně technicky náročnější montáž teplovodního podlahového topení v patrovém domě než u bungalovu... Zdroj pro topení bude plynový kotel a krbová kamna s teplovodním výměníkem. Děkuji

Obvodová dilatace z vaty

Dobrý den,

právě se chystám pokládat kročejovou izolaci - vatu, zakoupil jsem k tomu také obvodové pásky z vaty a přemýšlím jak je mám instalovat. Prosím o radu, děkuji. V.M.

Anhydritové podlahy jako finální povrch

Dobrý den,
chtěl bych se Vás optat, zda je možné použít Váš anhydrit jako finální nášlapnou vrstvu (např. v kuchyni, koupelně, nebo na WC v rodinném domě).

Někdo tvrdí, že není vhodný jako pochozí vrstva, není otěru odolný.

Jinde jsem se dočetl, že se dá anhydrit upravit speciálními přísadami a jde to.

Velmi Vám děkuji za odpověď.

Stránky

JaZe©2010-2014