Jste zde

tepelná izolace

Volba tepelné izolace do podlahy

Tepelná izolace podlahy je důležitá součást celé skladby podlah,  v této části skladby se také velmi často objevují chyby už od samého návrhu skladby až po samotnou realizaci.

Orientační tabulka W/mK

Štítky: 

Rozdíl mezi EPS 100Z (tepelná izolace) a T4000 (kročejová izolace)

Rozdíl je celkem markatní a ten kdo zná tento druh tepelné izolace a kročejové izolace do podlah nemá problém rozeznat je od sebe.

Ale ne šichny vědí wo co de :). Na stavbách se setkáváme s tím, že lidé na stavbu koupí izolaci ve stavebninách s tím, že se má jednat o určitý druh izolace do podlah a přitom je vše jinak, podívejte se jaký je rozdíl mezi EPS 100Z- základní tepelná izolace do podlah bez potřeby tlumit kročejový hluk a mezi izolací EPS T4000, kročejovou izolací.

Tepelná izolace - izolace podlah - podlahový polystyren

izolace do podlahTepelná izolace - v dnešní době bez této speciální vrstvy v podstatě nelze něco stavět. Tepelná izolace je nutná k dosažení ekonomického, ale i ekologického komfortu, který se neustále zvyšuje. Izolace podlah patří - neprávem - do opomíjené skupiny tepelných izolací, které se často na stavbě přehlíží, resp. se na ně neklade takový důraz jako na izolace např. na plášti budovy- fasády. Takový přístup se může do budoucna řádně prodražit.

Štítky: 

Prostup tepla konstrukcí

Každý materiál může mít, a většinou má, různé vlastnosti jak vést teplo. Jako tepelnou izolaci pod lité podlahy je lepší samozřejmě použít materiál, který má nízkou vodivost tepla. Jako nejčastější tepelná izolace do podlah se používá polystyren. Nejčastěji se pak používá polystyren EPS 100Z, též nazývaný jako podlahový polystren.

JaZe©2010-2014