Jste zde

kročejová izolace

Kročejová izolace - aktualizace 08/13

Dobrý den, máme na vás dotaz ohledně naší stavby.

Řešíme skladbu podlahy v 2.NP, protože budou v patře dětské pokoje, řešíme i jak odhlučnit anhydritovou podlahu

Tichošlápek II.

Skladba podlahy pro útlum kročejového hluku TICHOŠLÁPEK II. - kročejový polystyren - anhydritová podlaha

skladba podlahy - kročejový polystyren a anhydritová podlahaSkladba podlahy je vhodná na stropy nad obývanými místnostmi a to vč. místností sousedícími. Kročejový polystyren má velmi nízkou dynamickou tuhost a menší stlačitelnost než vata, je proto vhodnější pro útlum kročejového hluku ve spojení s anhydritovou podlahou.

Skladba podlahy - anhydritové lité podlahy

skladba anhydritové podlahyI po více jak patnáctileté přitomnosti anhydritových litých podlah na českém trhu se stále setkáváme s nevhodně navrženými skladbami podlah. Náš seriál Vám ukáže jaké skladby podlah jsou kam vhodné a kam zase ne...

Rozdíl mezi EPS 100Z (tepelná izolace) a T4000 (kročejová izolace)

Rozdíl je celkem markatní a ten kdo zná tento druh tepelné izolace a kročejové izolace do podlah nemá problém rozeznat je od sebe.

Ale ne šichny vědí wo co de :). Na stavbách se setkáváme s tím, že lidé na stavbu koupí izolaci ve stavebninách s tím, že se má jednat o určitý druh izolace do podlah a přitom je vše jinak, podívejte se jaký je rozdíl mezi EPS 100Z- základní tepelná izolace do podlah bez potřeby tlumit kročejový hluk a mezi izolací EPS T4000, kročejovou izolací.

Jakou použít kročejovou izolaci?

Kročejová izolace, polystyren, mirelon a vataToť otázka, každý má své favority, někdo věří tomu a někdo zase tomu. Údaje výrobců jsou sice jasné, ale ne vždy jsou tyto hodnoty dosaženy i v reálu. Na fungování kročejové izolace má také vliv stav podkladu a podle něj se můžeme také rozhodovat co použít.

Kročejová izolace

Zdroj kročejového hlukuPoužívá se u těžkých plovoucích podlah- anhydritová litá podlaha. Kročejová izolace má zabránit přenášení vibrací do nosné konstrukce domu, tedy do stropů a stěn, ale i nenosných konstrukcí jako jsou příčky. Kročejový hluk je hluk, který vzniká při fyzickém kontaktu s těžkou plovoucí podlahou, resp. nášlapnou vrstvou, která je na anhydritové lité podlaze. Nejčastěji tak vzniká při chůzi - proto kročejový. Používá se nad obydlenými místnostmi. V jiných místech je používání kročejové izolace zbytečné a neefektivní.

Tichošlápek I.

Skladba podlahy pro útlum kročejového hluku Tichošlápek I (minerální vata).

skladba anhydritové lité podlahy tichošlápek 1

Tento typ konstrukce je vhodný pro útlum kročejového hluku, snížení hladiny vzduchové neprůzvučnosti a zvukupohltivosti. Skladba se používá nad trvale obývanými místnostmi nebo nad trvale neobývanými, které přímo sousedí s trvale obývanými místnostmi.

JaZe©2010-2014