Jste zde

Izolace související s anhydritovou podlahou

V součinnosti s realizací anhydritových podlah se používají tepelné a kročejové izolace - každá vyniká v jiném směru a nevyplatí se je zaměňovat. Volba izolace, kvalita jejich provedení a správně navržená cementová nebo anhydritová podlaha ovlivňuje funkci celé skladby i její životnost. Na živostnost může mít ale vliv i izolace proti vodě, na kterou se většinou polystyren pokládá v přízemí stavby.

Tepelná izolace Kročejová izolace Izolace proti vodě

 


Tepelná izolace

Tepelné izolace

Tato Izolace je primárně určena pro zvýšení tepelného odporu, snižuje tepelné ztráty celého domu, obzvláště důležitá je v případě podlahového topení, kde se nejčastěji setkáváme s tím, že jsou používány nevhodné systémy podlahového topení s kročejovou izolací, které mají zpravidla nižší tepelný odpor. Tloušťka tepelné izolace v přízemí (podle ČSN „podlahy přilehlé k zemině") se nejčastěji pohybují v rozmezí 10-15 cm, u pasivních domů 20-30 cm.

Kročejová izolace

Kročejová izolaceKročejová izolace se používá pro útlum kročejového hluku, tj. hluk, který vzniká při mechanickém kontaktu s podlahou - chůze, pád předmětu na podlahu apod. Kročejové izolace se od tepelných liší zpravidla vyšší stlačitelností a horším tepelným odporem. Kročejová izolace se používá, jen když to vyžaduje situace - např. v místnosti nad obydlenou místností apod. Zpravidla se nepoužívá v místnostech nad garáží, sklepem a pod. 

Izolace proti vodě

Izolace proti voděHydroizolace se používá k oddělení spodní stavby a vnitřních podlah, počínaje tepelnou izolací. Nekvalitní provedení izolace proti vodě může negativně ovlivnit životnost celé podlahy, mohou nastat problémy s plísněmi a vlhkostí. Protože je tato část stavby "neviditelná" bývá často opomíjena, problémy se nemusí vyskytnout ihned, ale může to trvat 5 i 10 let.

Štítky: 

JaZe©2010-2014