Jste zde

anhydritové podlahy

ANHYMENT

ANHYMENTje obchodní označení firmy Českomoravský beton pro anhydritovou samonivelační podlahu. ANHYMENT ® má vlastnosti běžné anhydritové podlahy, ale je vyráběn zkušenou firmou pod přísným dohledem.

Lepení dlažby na anhydritovou podlahu

Spousty zájemců o anhydritovou podlahu žije v domění, že je nutné používat speciální penetrační nátěry, speciální lepidla a to vše za vyšší ceny než při lepení dlažby na běžnou betonovou podlahu.

Realizace anhydritové podlahy v zimě

ZimaOpět nám začíná zima a nám se tu zase množí dotazy od zákazníků jak je to s realizací anhydritových podlah v zimě. V podstatě se nic zásadního nemění a ve většině případech je možné provádět anhydrity v celém ročním období, ať je léto nebo zima. Aby docházelo k co nejmenším problémům při realizacích, připomeneme si ty základní pravidla pro lité podlahy v zimě...

Sádrokarton před anhydritem

Váš dotaz:

Dobrý den, stavíme rodinný dům a chtěli bychom anhydridovou podlahu. Nyní zateplujeme podkroví minerální vatou, můžeme strop zaklopit  sádrokartonem a poté vylít podlahu anhydridem? Nebude vadit vlhkost sádrokartonu? Děkuji Kovařík

Odpověď:

Typy podlahových konstrukcí

Těžká plovoucí podlahaAnhydritové a cementové lité podlahy se provádějí ve více variantách, jiné nároky jsou kladeny na podlahu v garáži, v obytném přízemí nebo v patře rodinného domu, litou podlahu je ale možné také použít pro vyrovnání nebo doplnění vrstvy na stávající betonovou podlahu.

Šest nejčastějších otázek na Anhydritové podlahy

TOP6

V naší "poradně" se má každý možnost zeptat na náš názor, zkušenosti s anhydritovými podlahami a nebo požádat o radu. Některé otázky jsou nám kladeny stále dokola, pro nás, ostřílené matadory  je to někdy až k nepochopení, na co se nás ptáte, ale člověk si to občas uvědomí, když sám potřebuje poradit s něčím co tak dobře nezná. A tak se klidně ptejte dál.. pokud nenaleznete odpověď zrovna v našich NEJ šesti otázkách na anhydritové podlahy.

Podlahové topení v koupelně

Otázka:

Dobrý den. Měl bych na Vás dotaz, zda je možné kombinovat teplovodní podlahové topení a elektrické podlahové topení v rámci jedné anhydritové podlahy. Abych byl přesnější, chtěl mít v podlaze v koupelně instalované jako podlahové teplovodní topení takelektrické podlahové topení. Je to možné? Děkuji za odpověď.

Vyspádovaný anhydrit

Zalitá deska XPS v anhydritu

Jeden z nejčastějších dotazů, resp. situací, které na stavbě řešíme je vyspádování sprchového koutu v anhydritu. Doteď jsme zákazníkům nabízeli několik řešení, která jsou pospaná zde>> vyspádování sprchového koutu<<ale nyní tu máme další tip jak na to!

Betonová podlaha - rozpadá se

Dotaz:

Dobrý den. Dostal jsem na Vás typ od souseda a potřeboval bych se zeptat na pár věcí. Asi před deseti lety jsem si do novostavby nechal dělat betonové podlahy ze zavhlého potěru. Tlouštka této vrstvy byla od 40 do 60 mm. V některých místech se mi ale začala podlaha doslova rozpadat. Dlažba začala odskakovat a obkladač říkal že ten beton je nutné vykopat a udělat novou podlahu.

Anhydritová podlaha svépomocí

anhydritová podlaha svépomocí

Myslíte, že se jedná o vhodný způsob jak ušetřit finanční prostředky na stavbě, že anhydritová podlaha svépomocí je ta správná věc pro šetření, kterou zvládne každý? Podlaha patří k nejvíce zatěžovaným prvkům celé konstrukce domu, v současnosti se stále ještě jedná o materiál, který má vyšší pořizovací cenu a pohlíží se na něj jako na speciální produkt. Vyplatí realizaci svěřit do rukou profesionálům...

Vyrovnání betonové podlahy anhydritem

Anhydrit na beton - vyrovnání nerovné betonové podlahy ve spojení s montáží elektrického vytápěníStále častěji se na nás obrací noví zákazníci, kteří řeší problém se stávající nerovnou betonovou podlahou, kterou je nutné srovnat. A to se netýká jen starších staveb, ale i některých novostaveb, kde byli provedeny betonové podlahy neodborně a jsou křivé. Anhydritové lité podlahy je možné v určitých případech použít pro vyrovnání křivé betonové podlahy, ale vyžaduje to odborné zkušenosti a pečlivost.

Skladba podlahy - anhydritové lité podlahy

skladba anhydritové podlahyI po více jak patnáctileté přitomnosti anhydritových litých podlah na českém trhu se stále setkáváme s nevhodně navrženými skladbami podlah. Náš seriál Vám ukáže jaké skladby podlah jsou kam vhodné a kam zase ne...

Dilatace anhydritových podlah v ploše

Anhydritové podlahyU většiny typů podlah je nutné provádět časté dilatace podlah v ploše. Například u betonových podlah na bázi cementu je nutné provádět dilatace topných okruhů v rámci jedné místnosti nebo vytápěnou plochu od nevytápěné. Také u větších místností je nutné betonové podlahy často dilatovat. Anhydritové podlahy jsou na tom ale jinak.

Co je levnější? Anhydritová litá podlaha nebo beton (potěr)

Za předpokladu ,že budeme porovnávat dva kvalitativně srovnatelné materiály, tj. pevnost v tahu a kvalitu provedeného díla, se mají věci následovně:

Za vzor nám poslouží rodinný dům nedaleko Prahy o rozloze 250 m2 (3 np.) - s výškou podlahy ve všech patrech 120 mm. - položky: montáž izolační vrstvy, montáž a dodání separační vrstvy a obvodové dilatace, uložení anhydritového samonivelačního potěru nebo cementového (zavhlého) potěru. Pro cementový potěr pak jsou započítány ještě navíc kari sítě 4x150x150.


JaZe©2010-2014