Jste zde

Realizace anhydritové podlahy v zimě

ZimaOpět nám začíná zima a nám se tu zase množí dotazy od zákazníků jak je to s realizací anhydritových podlah v zimě. V podstatě se nic zásadního nemění a ve většině případech je možné provádět anhydrity v celém ročním období, ať je léto nebo zima. Aby docházelo k co nejmenším problémům při realizacích, připomeneme si ty základní pravidla pro lité podlahy v zimě...

 

Stavební připravenost pro anhydritovou podlahu v zimě

Tak tady se v podstatě nemění zhola nic. Stavba musí být připravena stejně, ať už je léto nebo zima. Ty základní pravidla platí pro všechny typy realizací, ať už se jedná jen o vylití anhydritové podlahy a nebo kompletní realizaci zakázky vč. podlahového topení a izolace.

V průběhu realizace anhydritové podlahy a po 48 hodin od uložení musí být min. teplota +5°C, v následujících dnech nesmí podlaha promrznout!

Základními pravidly jsou:

  • čistá a vyklizená stavba
  • uzavřená stavba - nejlépe namontovaná okna a dveře. Platí i pro střechu - ta by měla být také uzavřená, aby nemohlo dojít k průvanu, resp. k odpařování vody z anhydritu.
  • tepelná a kročejová izolace se pokládá vždy jen na suchý podklad
  • určen váhorys - vždy na jedno patro (můžeme vyřešit až po našem příjezdu na stavbu)

Jak velká může být zima pro lití anhydritu?

Naše firma provádí realizaci anhydritových podlah i v zimě. Některé betonárny jsou dokonce vybaveny ohřevem vody, což jim dovoluje vozit materiál,i když jsou stupně mírně pod nulou.

Základními pravidly pro realizaci litých podlah v zimě jsou:

  • teplota uvnitř objektu nesmí klesnout pod +5C po dobu 48 hodin, v následujích dnech by pak neměla teplota klesnout pod bod mrazu
  • teplota venku  - betonárny bez ohřevu vody - min. teplota pro výjezd je + 0C, pro betonárny s ohřevem vody min. teplota - 5C

Vysychání anhydritu v zimě

Přesto, že se říká, že v zimě stavba špatně vysychá, nemusí to být vždy pravda. Pokud se stavba vytápí, anhydritové podlahy mohou vyschnout daleko rychleji než v létě! O vysychání anhydritové lité podlahy si přečtěte tento článek.

Pokud nemáte možnost na stavbě topit, anhydritu to nevadí. Nedochází k žádné destrukci vlivem přítomnosti vody v anhydritu! Je třeba ale pamatovat na to, že nadměrné množství vody snižuje dočasně pevnost anhydritové podlahy. Jednoduše řečeno, anhydritu je jedno jestli bude vysychat týden, měsíc nebo tři, ale v zájmu stavebníka by mělo dojít k vysušení anhydritu co nejdříve.


Mohlo by Vás zajímat:

 
 
Bude vhodné počasí pro realizaci anhydritové podlahy?

JaZe©2010-2014