Jste zde

Anhydrit

Podlahy z anhydritu jsou vhodné do všech vnitřních prostor. Zejména pak do rodinných domů a bytů. Anhydrit je možné použít i v lehkém průmyslu. Realizace anhydritu je rychlá, čistá a výsledek je v podstatě zaručen. Anhydrit se nejčastěji používá jako těžká plovoucí podlaha. Je to hlavně díky vysoké pevnosti anhydritu v ohybu, ta je až 5* vyšší než u klasického cementového potěru. 

Anhydrit - podlaha pro Váš dům

Anhydrit se v bytové zástavbě provádí jako těžká plovoucí podlaha. Podklad pro podlahu z anhydritu tvoří tepelná a kročejová izolace, nejčastěji polystyren. Díky tomu je možné snížit tepelné ztráty domu a utlumit kročejový hluk mezi patry. Anhydrit je také ideální pro zalití podlahového topení - ukládá se v nižší vrstvě a je homogení a hutný. Přenos tepla je tak několika násobně rychlejší než u klasických potěrů. Podlaha z anhydritu také dokáže rychleji reagovat na požadavky změny teploty regulačním systémem. Anhydrit provádíme rychlostí blesku, takže rodinný dům je za den hotový!

Anhydrit - hlavní výhodylití anhydritu

 • stálá kvalita vyrobeného anhydritu 
 • rychlost pokládky podlahy z anhydritu je až 5x rychlejší
 • 4-5 den od uložení je anhydrit pochozí
 • týden od vylití anhydritu je možné spustit podlahové vytápění
 • rovinka - anhydrit provádíme do rovinnosti 2 mm / 2 m
 • cca o 50% nižší náklady na práci než u běžného potěru


Anhydrit - připravenost stavby

Na stavbě není nutná voda ani elektřina! Anhydrit na stavbu přijede už vyrobený z betonárny. Stavba by měla být uzavřená, aby 48 hodin od vylití anhydritu nedocházelo k odpařování vody. Mohlo by dojít k rychlému vysušení a popraskání anhydritu. Separační vrstvu pod anhydrit a obovodou dilataci kolem anhydritu vám na Vaše přání můžeme zhotovit také. Můžeme také provést pokládku tepelné a kročejové izolace vč. materiálu.


nepřehlédnětePoptejte výhodnou cenu anhydritu


Anhydrit a prostorové dilatace

V tomhle směru nabízí anhydrit v porovnání s cementovými betonovými podlahamy téměř luxus - anhydritovou podlahu bez topení není třeba v ploše dilatovat pokud není plocha větší než cca 600m2. Pro anhydrit s podlahovým vytápěním pak platí max. 300 m2. To jsou hodnoty až cca 20x větší než u běžné betonové podlahy! V rodiných domech tak není třeba v ploše dělat žádné dilatace - to platí i v případě kdy je část podlahy vytápěná a část ne. Poměr stran by neměl být větší než 4:1.

Anhydrit - vlastnosti anhydritu

Anhydrit má oproti cementovým podlahám obrovskou výhodu a to v tom že se při zrání nesmrštuje. Nehrozí tak deformace desky pokroucením, pozdvihání rohů a pod. Další velkou výhodou je vysoká tepelná vodivost anhydritu, která je   několikanásobně vyšší než u klasického potěru. Pevnost v tlaku a ohybu je u anhydritu také vyšší, výrobce pevnosti anhydritu garantuje.

anhydrit a podlahové topení

Anhydrit je vyráběn ve 3 pevnostech:

 •  anhydrit CA20-F4
 •  anhydrit CA25-F5
 •  anhydrit CA30-F5

Označení CA = výrobky na bázi calciumsulfátu. Značení za CA = pevnost anhydritu v tlaku, značení za F = pevnost anhydritu v ohybu (důležitá pevnost u plovoucích podlah!)

 

Anhydrit - realizace podlahy

Realizace podlahy z anhydritu je rychlá a čistá. Na stavbě nezůstávají žádné odpadky a tak je tato realizace anhydritu šetrná k životnímu prostředí. Realizace anhydritu provádíme z autodomíchávačů, kdy je anhydrit vyroben na betonárně a nebo výrobní mobilní zařízení tzv. TRANSMIX. Podlaha je anhydritem pokryta celoplošně ve stejné tlouštce a následně znivelována a odvzdušněna.

Anhydrit a jeho následná úprava

Anhydrit je vhodný pro přímou pokládku většiny finálních krytin. Vyjímkou mohou tvořit tenkovrstvé materiálu jako je Vinyl nebo PVC. V takovém případě je nutné aby povrch anhydritu byl nejen rovný, ale také i hladký. Nivelační stěrka se tak používá jen v minimální tloušťce a jen pro vyhlazení.

Podle finální kritiny je třeba udělat na anhydritu následující kroky:

 • dlažba, lepené dřevo apod. - strhnutí šlemu anhydritu po cca 3-4 dnech od vylití a nebo přebroušení povrchu anhydritu po cca 4-6 týdnech.
 • plovoucí podlahy - není třeba anhydrit nijak upravovat.
 • PVC a podobné - Strhnutí šlemu nebo anhydrit přebrousit, následně anhydrit stěrkou vyhladit.

Lití anhydrituAnhydrit - údržba podlahy

Podlahy z anhydritu nevyžadují žádnou péči a není třeba je nijak pravidelně kontrolovat ani jinak udržovat. V případě poruchy je výhodné to, že sanace anhydritu je velmi jednoduchá - anhydrit je možné opravovat jak šitím, tak plošně vyspravit výtluky. Pokud je havárie na instalacích položených pod anhydritem, oprava je většinou také jednoduchá.

Štítky: 

JaZe©2010-2014